(097) 320-90-80
(097) 320-90-80 (073) 320-90-80 (093) 320-90-80 (095) 320-90-80 (096) 320-90-80
Пн-Пт: 8:00 - 18:00 Сб: 8:00 - 15:00
г. Харьков, ул. Сухумская, 5
0Корзина
У вас з'явилося цуценя? Подбайте про його належний прийом

У вас з'явилося цуценя? Вітаємо! Фахівець із розведення собак був із ним від самого народження, тож ваше цуценя отримало належний догляд для забезпечення легкого відлучення і швидкого зростання. Проте, незважаючи на це, воно залишається цуценям, і для подальшого росту й розвитку воно потребує від вас постійного догляду й уваги.

Компанія Royal Canin усвідомлює, що ключем до доброго здоров'я і самопочуття собаки є знання його природних особливостей і потреб. Ми будемо поруч із вами, поки  ви разом зі своїм домашнім улюбленцем відкриватимете світ, і даватимемо вам корисні підказки, як допомогти своєму цуценяті почати разом із вами нове життя.

Фахівець із розведення собак - ваш союзник у забезпеченні належного зростання цуценяти. Фахівці з розведення собак, які є партнерами компанії Royal Canin, - справжні професіонали своєї справи. Вони є знавцями породи собак, розведенням яких займаються, і відбирають цуценят відповідно до жорстких стандартів та морфологічних критеріїв, а також з урахуванням поведінкових характеристик і навіть генетичних факторів! Вони володіють експертними знаннями про собак загалом і про ваше цуценя зокрема та можуть поділитися з вами корисною інформацією про особливості його поведінки, а також про те, як найкраще забезпечити йому початок життя у вашій оселі.

Якщо ви навчитесь розуміти особливості свого собаки, ви зможете допомагати йому належним чином рости й розвиватись у новому середовищі.

Ваше цуценя робить перші кроки, перші кроки у вашій оселі. Будьте з ним лагідні!

Ваше цуценя щойно потрапило в абсолютно незнайоме оточення. Йому потрібно ознайомитись із новим місцем, новими членами родини і навіть, можливо, з іншими собаками. Не квапте його. Дозвольте йому все обстежити й вивчити самостійно, не поспішаючи, та обрати місця, де воно почуватиметься комфортно.

Маленький куточок лише для нього

Прибувши з цуценям додому, розмістіть його в одному з куточків, наприклад, на кухні або у вітальні: воно почуватиметься безпечніше у частково обмеженому просторі, звідки зможе поступово знайомитись з іншими мешканцями оселі, з її шумами й запахами. Потім цуценя займеться вивченням всієї доступної йому території та поволі звикатиме до ритму життя вашої родини.

Називайте цуценя по імені

Із самого початку вимовляйте ім'я цуценяти повільно і чітко, аби привернути його увагу та сформувати асоціацію з кожною командою. Вибирайте моменти, коли увага цуценяти зосереджена на вас, і кличте його до себе, щоб привчати до послуху.

Від самого початку формуйте у цуценяти правильні звички

Собаку треба навчати одразу з моменту його появи у вашій оселі. Він повинен розуміти, що ви головний: якщо ви будете дозволяти йому спати на своєму ліжку чи розсідатися на дивані, пізніше вам буде дуже важко змусити його звільнити ці місця. Те ж саме стосується годування та прогулянок: ваш собака повинен дотримуватись чітких правил, щоб жити щасливо разом із вами. Цуценя можна починати навчати у віці 2 місяців (звичайно, робити це потрібно лагідно).

Необхідне оснащення:

Лежак: оберіть для цуценяти зручне місце із підстилкою, в якому воно почуватиметься у безпеці. Розташуйте його у тихому і спокійному місці, подалі від осередків значного руху. Щоб спонукати цуценя з першої ж ночі спати на своїй підстилці, покладіть у лежак шматок тканини, просоченої запахом його матері.

Дві миски: підготуйте дві миски, меншу для корму і більшу для води.

Поводок: привчайте цуценя до повідка з раннього віку, навчайте його ходити поруч із вами.

Іграшки: аби ваше цуценя не псувало меблі чи інші речі, купіть йому кілька іграшок або кістку, які воно зможе гризти. Якщо ви дасте цуценяті кістку, не залишайте його без нагляду.

Ідентифікаційний жетон: прикріпіть до нашийника цуценяти жетон із його іменем і вашим номером телефону (ця інформація може стати в пригоді, якщо цуценя загубиться).

РАЦІОН ХАРЧУВАННЯ

Чим годувати цуценя по прибутті додому?

Щоб уникнути розладу чутливої системи травлення цуценяти, годуйте його тим самим раціоном, який воно споживало до переїзду до вашої оселі. Якщо ви хочете перевести цуценя на інший раціон, робіть це поступово, протягом тижня підмішуючи новий корм до попереднього. Рекомендуємо використовувати спеціальний раціон із крокетами відповідної форми та розміру, адаптованими до потреб зростаючого цуценяти. Дотримуйтесь порад фахівця з розведення собак, у якого ви придбали цуценя, щоб забезпечити все необхідне для його гармонійного розвитку.

Де і коли годувати цуценя?

Собаки - тварини, які живуть у зграї. Їм потрібні чіткі ієрархічні сигнали. Годуйте своє цуценя щодня у той же час у тому ж місці після того, як поїла ваша родина, або воно зрозуміло, ієрархію. Після годування намагайтесь стримувати активність протягом 1-2 годин. Не підтримуйте його ініціативу до гри.

Їжа домашнього приготування чи готовий корм?

Готові раціони є кращими для годування цуценяти, оскільки вони забезпечують усі поживні речовини, потрібні для його росту, тоді як при годуванні їжею домашнього приготування ви не можете бути впевненими в тому, що даєте своєму домашньому улюбленцю все необхідне для збалансованого та гармонійного зростання. Ще однією перевагою є менша вартість готових раціонів порівняно з їжею домашнього приготування. Крім того, ви маєте можливість вибрати готовий корм, вироблений з урахуванням певних характеристик і потреб собаки: його віку, породи тощо.

Чи всі готові раціони однакові?

НІ: поживна цінність* раціону залежить від якості його інгредієнтів. Нижче зазначена приблизна кількість інгредієнтів кормів різної категорії:

економ-клас: 15 поживних речовин;

стандартні раціони: 30 поживних речовин;

преміум-клас: 50 поживних речовин.

(* Поживні речовини - це елементи, з яких складається харчування, наприклад вуглеводи, білки, вітаміни, мінеральні солі тощо).

Сухий чи вологий корм?

Це лише питання вибору, оскільки поживна цінність раціонів обох типів однакова. Сухий раціон довше зберігається і зручнішій у використанні.

Моє цуценя відмовляється від корму. Що робити?

Очевидно, ваше цуценя ще не оговталось після переїзду на нове місце і потребує певного часу для адаптації. Будьте лагідним з ним. Однак якщо цуценя не їсть кілька днів, зверніться до ветеринарного лікаря.

Чим поїти цуценя?

Рекомендуємо наливати для цуценяти побільше води й розміщувати миску з водою поряд із мискою з кормом. Не поїть цуценя молоком, оскільки цей продукт погано перетравлюється його організмом.

Чи треба годувати цуценя щоразу, коли воно "випрошує" їжу?

Звичайно, ні! Цуценят у віці до 6 місяців слід годувати тричі на день у той самий час. Дорослого собаку можна годувати раз на день, хоча дворазове годування є кращим, особливо для собак великих порід. Не дозволяйте своєму цуценяті їсти з рук, це формуватиме у нього погані звички.

Чи можна використовувати ласощі як нагороду для цуценяти?

Щоб підтримувати ідеальну вагу собаки, ласощі слід використовувати лише як виняток. Цукор і шоколад не можна давати взагалі. Шоколад у великій кількості може бути отруйним для собаки. Найкращою нагородою для цуценяти буде погладжування і ласкавий тон голосу. Для дресирування цуценяти можна також використовувати низькокалорійні дієтичні добавки, що мають високу смакову привабливість.

Примітка: Не годуйте свого собаку до чи після значної активності (це може негативно позначитись на роботі його травної системи).

НАВЧАННЯ ЦУЦЕНЯТИ

Чи можна навчати цуценя?

Так, проте важливо не лише навчати своє цуценя командам, а також важливо від самого початку формувати у нього належні звички і навички. У стосунках із цуценям потрібна послідовність і встановлення певних обмежень. Якщо ви будете дозволяти йому по переїзді до своєї оселі робити речі, які заборонятимете пізніше, це його спантеличить.

Існує два рівні навчання собак:

Навчання соціальній  поведінці: проведення часу на самоті, догляд за собою, визначення свого місця в родині.

Навчання базовим командам: "сидіти", "лежати", "поруч", "підзив, привчення до повідку". Собака, який реагує на ці команди, вважається добре навченим.

Для навчання собаки вам знадобиться терпіння, стійкість і послідовність. Нерідко для вивчення собакою команди необхідне неодноразове повторення. Ви можете нагороджувати цуценя спеціальною дієтичною добавкою (не давайте йому їжу домашнього приготування, особливо цукру та шоколаду) або заохочувальним погладжуванням. Стежте за тим, щоб навчання не було занадто важким для цуценяти, інакше воно сприйматиме його як покарання. Через 15 хвилин тренувань увага цуценяти розсіюється, тож краще тренуйте його частіше і потроху, не влаштовуючи довгих виснажливих занять.

Як відучити цуценя від шкоди?

Ваше цуценя гризе меблі, залазить у заборонені місці, мочиться в оселі? Лаяти чи карати за це, якщо ви не спіймали його на гарячому, - марна справа: воно не зможе встановити зв'язок між шкодою і покаранням. Найкращий спосіб дати цуценяті зрозуміти заборону чогось, - це сказати твердим голосом "Ні!". Як правило, цього достатньо, аби цуценя підкорилось.

Цуценя сильно кусається під час гри. Це нормально?

Зазвичай цуценята навчаються стримувати силу кусання у своєї матері у період соціалізації. Ви не повинні миритися з сильними укусами від час гри. Щоразу зупиняйте цуценя твердим "Ні!". Так ви зможете навчити його не кусатися, коли воно виросте.

Як навчити цуценя справляти свої потреби в належному місці?

Найпростіший спосіб навчити цуценя справляти свої потреби, де потрібно - це регулярні й часті прогулянки (обов'язково після годування) у відповідне місце, як правило, на вулицю чи в садок. Виражайте схвалення кожного разу, коли цуценя виконує очікуванні від нього дії.

Цуценя весь час гавкає, залишаючись наодинці. Що мені робити?

Необхідно поступово привчати цуценя залишатись наодинці без вас. За півгодини до виходу просто ігноруйте його. Якщо цуценя занадто збуджене вашим поверненням, не звертайте на нього уваги, поки воно не заспокоїться. Лише після цього нагородіть його ласкою. Ви як власник повинні проявляти ініціативу, щоб цуценя почувалося у безпеці під час вашої відсутності. Якщо проблема все-таки залишається, зверніться за порадою до біхевіориста собак.

Чи можна залишати цуценя на самоті на кілька днів?

Залишати цуценя на самоті на цілий день не рекомендується. Собакам потрібна родина чи інша компанія, їх треба водити на прогулянку для справляння природних потреб. Якщо ви залишите цуценя надовго на самоті, це може стати для нього стресом або причиною тривожного стану. Краще залишати свого домашнього улюбленця у друзів або у готелі для собак.

У мене є дома інші тварини. Як мені подружити новоприбуле цуценя з ними?

Як правило, собаки швидко знаходять між собою спільну мову. Намагайтесь приділяти однакову увагу всім тваринам, щоб цуценя не сприймали як загрозу для інших. Дозвольте тваринам самим познайомитись (обнюхати одне одного тощо) і дайте їм час. З котами знайомство може бути не таким легким і швидким. Не залишайте цуценя наодинці з кішкою, щоб вона його не подряпала. З часом тварини призвичаяться одна до одної.

У мене є діти. Чи потрібно мені вживати особливих засобів безпеки?

Щоб цуценя не вкусило вашу дитину, поясніть їй, чого не варто робити:

турбувати цуценя від час сну чи годування;

дивитись йому прямо в очі;

занадто міцно тримати його руками;

годувати цуценя їжею зі столу.

Дітей у віці до 10 років не можна залишати із цуценям наодинці.

Моє цуценя не піддається навчанню. Що мені робити?

Ви можете звернутись за допомогою до професіонального спеціаліста. Дізнайтесь адресу найближчого до вас дресирувального центру у свого ветеринарного лікаря чи фахівця з розведення собак.

Основні правила для власників собак

Собакам потрібен простір і фізична активність: прогулянка з ними не повинна бути просто справлянням потреби із якомога швидшим поверненням додому!

Для успішної соціалізації ваш собака повинен контактувати з іншими собаками і тваринами та якомога частіше виходити з дому разом із членами родини (наприклад, за покупками, для поїздки в авто, на прогулянку по місту тощо).

Дотримуйтесь основного правила навчання собак: будьте завжди послідовними. Не дозволяйте сьогодні те, що заборонятиме завтра. Ви маєте бути твердими і водночас терплячими та уважними.

Показуйте цуценяті, хто в домі господар: годуйте його лише після того, як поїли самі, і не спостерігайте за тим, як воно їсть; відведіть для його сну окреме постійне місце подалі від проходів і коридорів; не дозволяйте цуценяті сидіти на дивані, кріслі чи ліжку, а також у місці, де воно зможе спостерігати за всіма, хто заходить чи виходить з оселі; не дозволяйте йому встановлювати свої правила щодо часу для гри, погладжування чи прогулянки.

Собача мова

Ваш собака спілкується з вами переважно за допомогою гавкання з різною інтонацією та гучністю. Постарайтесь навчитись розуміти його мову:

Гавкання від нудьги - протяжне, з надривом.

Погрозливе гавкання - більш глухе і низьке, супроводжується відповідною позою.

Мисливське гавкання - високе і гучне, часто супроводжує біг собаки.

Грайливе гавкання - коротке, уривчасте.

ТУРБОТА ПРО ЗДОРОВ'Я

Чи потрібен особливий догляд за здоров'ям цуценяти?

Так! Цуценя, щойно воно потрапило до вашої оселі, потребує догляду трьох типів:

Вакцинація: всю необхідну інформацію з цього приводу ви можете отримати у свого ветеринарного лікаря та з медичної карти свого домашнього улюбленця;

Дегельмінтизація: у цуценят часто бувають глисти, тож дегельмінтизацію слід проводити в залежності від препарату щомісяця до досягнення цуценям віку 6 місяців, а потім кожні півроку;

Обробка від бліх; не забудьте забезпечити своєму цуценяті захист від бліх. Для більшої надійності краще також обробити відповідними засобами оселю, де ви проживаєте зі своїм домашнім улюбленцем. Зверніться за рекомендацією з цього приводу до свого ветеринарного лікаря.

Чи можу я самостійно надати допомогу своєму цуценяті, якщо воно поранилось?

Якщо у вашого цуценяти поверхнева рана, продезінфікуйте її за допомогою безалкогольного антисептичного засобу, який можна використовувати для собак, і стежте за тим, як рана гоїтиметься. У разі кровотечі накладіть на рану м'яку стискуючу пов'язку. Якщо рана гоїться погано або вона глибока, зверніться до ветеринарного лікаря.

Як мені переконатись у тому, що моє цуценя росте нормально?

Зростання вашого цуценяти залежить від його розміру і ваги в дорослому віці. Існує 5 груп порід собак: дуже малі, малі, середні, великі та гігантські. Їхній ріст триває від 8 місяців (малі породи) до 2 років (гігантські породи). Зважування цуценяти допоможе вам переконатись у тому, що воно набирає нормальну вагу. Для цього скористайтесь тими ж вагами, на яких зважуєтесь самі. Собаки малих порід досягають 50%  своєї нормальної ваги у віці 3 місяців, а собаки великих порід - приблизно у 5-6 місяців (перегляньте медичну карту в додатку, щоб отримати більше інформації з цього приводу).

Моє цуценя набирає зайву вагу

Якщо ваше цуценя набирає зайву вагу, це свідчить про те, що його раціон має надмірну поживну цінність, або його норма годування є занадто великою, або рівень його фізичної активності є занизьким. Чи достатньо багато воно рухається щодня? Чи не замало ви гуляєте в ним на вулиці? Зверніться до свого ветеринарного лікаря за порадою.

Чи часто потрібно купати цуценя?

Загалом собак не варто купати занадто часто. Якщо виникла така необхідність, використовуйте спеціальній шампунь для собак. Не мийте цуценя своїм шампунем. Засоби для особистого догляду для людей занадто агресивні до шкіри і шерсті собак.

Чи потрібно стерилізувати цуценя?

У собак контролювати репродуктивну функцію легше, ніж у котів, які часто мають вільний доступ до вулиці. Проте задля уникнення ризику бійки чи зараження хворобою стерилізація може бути оптимальним рішенням. Порадьтеся зі своїм ветеринарним лікарем з цього приводу.

Випадання молочних зубів...

У віці близько 5 місяців у вашого цуценяти почнуть випадати молочні зуби. Цілком можливо, що ви будете знаходити їх біля його миски з їжею. На місці молочних зубів у цуценяти ростимуть постійні зуби, які до досягнення ним 7 місяців мають вирости в повному обсязі - всі 42.

ФІЗИЧНА АКТИВНІСТЬ

Чи потрібно гратися з цуценям?

Так! Гра - це природна для собаки фізична активність, що сприяє його фізіологічному розвитку. Її користь для цуценяти важко переоцінити: це один із способів для вас проводити час зі своїм домашнім улюбленцем, зміцнювати свій зв'язок із ним, контролювати його вагу, підтримувати його життєві сили та зміцнювати серцево-судинну й імунну системи.

Коли і скільки слід гуляти з цуценям?

Регулярні прогулянки з цуценям є необхідними. Якщо ви зробили всі належні щеплення, гуляйте з ним близько 20 хвилин щодня, аби дати йому можливість використати свою енергію. Під час таких прогулянок дозволяйте цуценяті вступати в контакт із іншими людьми і тваринами. Нехай воно відкриває для себе різні ситуації: це важливо для його подальшої соціалізації.

Чи можна брати цуценя у подорож?

Якщо  місце вашого відпочинку передбачає перебування собаки і якщо ви самі того бажаєте, візьміть своє цуценя з собою: воно буде раде проводити час із вами та вашою родиною, обстежувати нові місця під час прогулянки та гратися з вами на свіжому повітрі. Якщо це неможливо, подбайте про місце для нього в готелі для собак або залиште його у друзів. Якщо ви збираєтесь у поїздку за кордон, попередньо дізнайтесь та виконайте всі належні формальні процедури (оформлення документів, щеплення тощо).

Як привчити цуценя до повідка?

Поступово, крок за кроком. Спочатку використовуйте довгий поводок і йдіть за траєкторією руху цуценяти, не намагаючись тягти його за собою. Потім поступово зменшуйте довжину повідка і заохочуйте цуценя йти за вами: не тягніть його за поводок, а просто нахиляйтесь до нього щоразу, і спонукайте його іти разом із вами. Навчання вважається завершеним тоді, коли собака самостійно йде поруч із вами.

Моє цуценя багато спить. Це нормально?

Так, і вам краще його не турбувати. Не намагайтесь брати його на руки. Не кричіть, якщо вам конче потрібно його розбудити. Собаки мають дуже гострий слух. Просто повільно і чітко промовте ім'я цуценяти, щоб привернути його увагу.

Як потрібно перевозити цуценя?

Найкраще для цього підійде переноска чи клітка для собак (подбайте про те, щоб вона відповідала розміру вашого домашнього улюбленця). Ви можете скористатися нею під час поїздки або з метою відвідання лікаря. Багато собак погано переносять їзду в транспорті. Не забудьте захопити з собою паперові рушники й пакети на випадок виникнення проблеми.

Які види фізичної активності підходять для прогулянки?

Більшість собак люблять переслідувати предмет, який кидає господар, і приносити його назад. Такий вид фізичної активності стимулює собаку та дозволяє йому витрачати енергію. Проте не рекомендуємо кидати дерев'яні гілки, оскільки води можуть зламатися та пошкодити зуби, горло чи шлунок тварини. Німецькі вівчарки, такси і золотисті ретривери відзначаються високим рівнем витривалості та з задоволенням супроводжують своїх господарів під час бігу. Якщо у вашого собаки є певні проблеми зі здоров'ям, вам краще дізнатися у ветеринарного лікаря, які види фізичної активності для нього найбільш придатні.

Забезпечте повну безпеку в своїй оселі:

Закрийте електричні розетки

Заховайте ліки, побутову хімію та інші небезпечні речовини

Перевірте, чи немає в оселі небезпечних (чи отруйних) для цуценяти рослин

Заховайте всі предмети, що ваше цуценя може проковтнути (еластичні бинти, канцелярські кнопки тощо)

Не залишайте в доступних для цуценяти місцях поліетиленові пакети чи гострі предмети

Будьте обережні: собаки чутливі до тепла і холоду!

Під час прогулянок ваш собака, так само як і ви, може відчувати зміну погоди

Ваш собака може замерзнути

Після прогулянки по снігу ретельно витріть подушечки лап цуценяти й видаліть із них сніг, лід чи сіль, що могли застряти між кігтями

Влітку стежте за тим, аби ваше цуценя не постраждало від сонячного опіку чи теплового удару

Гарячий асфальт може завдати шкоди лапам вашого собаки